Бабин Яр. Жива пам'ять


З метою гідного вшанування пам’яті жертв злочинів, скоєних нацистами в окупованому Києві 29 – 30 вересня 1941 року та у зв’язку з 80 –и роковинами від трагічних подій у Бабиному Яру, вихователі гуртожитку ДНЗ «УЦПТО» Соколівська О.А. та Тацак Л. В. провели 29.09. 2021 р. з учнями виховний захід «Бабин Яр. Жива пам'ять».

Вихователі розповіли про історію Бабиного Яру, де сталася одна із найбільших трагедій Голокосту у роки німецької окупації м. Києва під час Другої світової війни (у 1941 – 1943).

Український дисидент Іван Дзюба 29 вересня 1966 року назвав Бабин Яр «Спільною трагедією єврейського та українського народів», поряд із концтабором Освенцимом ( Польща) він став символом Голокосту на території Східної Європи й прикладом того, до чого призводять людиноненависницькі ідеології.

Під час заходу учні подивились документальний фільм «Бабин Яр – нові документи», два епізоди кінострічки українського режисера Сергія Лозниці «Бабин Яр. Контекст».

Проведений виховний захід пам’яті дав можливість відчути зв'язок із втраченим минулим і навіть – із конкретним втраченим життям. Пам'ять про події у Бабиному Яру – шана для тих, хто там загинув: українців, євреїв та ромів( понад 100 тис. осіб).

Ми пам’ятаємо! Приєднуйтесь до нас!


1 перегляд