«Бережи українське – носи вишиванку!»


Яскравою намистиною у низці травневих святкувань виглядає ДЕНЬ ВИШИВАНКИ. Мета свята – нагадати, що вишиванка є своєрідним унікальним кодом українського етносу з зашифрованими оберегами, символами та знаками. А вишиті сорочки, спідниці, сукні сучасним легіням та красуням пасують так само, як і 300 років тому їх пращурам.

Щороку святкування припадає на третій четвер травня. Колективи, родини змагаються за звання кращих у своїх вишиванках. Сьогодні вишиванки одягати стало модно, стильно, це прояв гордості, патріотизму та ознака національної приналежності.

В час буремних подій і постійних випробувань на міцність ми черпаємо сили у святому, духовному, сокровенному. Українську вишивку називають «молитвою без слів», а сорочку-вишиванку, з зашифрованими символами та знаками – сімейним оберегом, який наділяє силою рідної землі, символом єдності, солідарності, підтримки.

«Бережи українське – носи вишиванку!». Ці слова Ліни Костенко стали гаслом педагогів, здобувачів освіти та всіх працівників ДНЗ УЦПТО, які щороку є активними учасниками святкування Дня вишиванки.19 переглядів