Бібліотечний експрес «Відкриваючи книгу, ми відкриваємо світ…»


Книги подібні рікам, що тамують спрагу

цілого світу – це джерела мудрості…

Повість минулих літ

Своїм святом День книги по праву вважають автори, видавці, вчителі, бібліотекарі й усі, хто причетний до книжкової справи. Його відзначають у 190 країнах світу. Вперше відсвяткували в 1996 р. в Каталонії (Іспанія), де уже понад 80 років існує традиція дарувати в день святого Георгія троянди і книжки тим, кого любиш. Троянди символізують кров, пролиту Георгієм у битві з драконом, а книги нагадують про дату 23 квітня. Адже саме цього дня померли Сервантес, Шекспір, Інка Гарсіласо де ла Вега, Михайло Коцюбинський, народилися Моріс Дрюон, Володимир Набоков, Андрій Курков, Григорій Тютюнник. Тож цілком природно, що Генеральна конференція ЮНЕСКО, яка проходила в Парижі в 1995 році, вирішила віддати в цей день данину уваги і шани книжкам і авторам, закликаючи молодь знаходити задоволення в читанні, поважати безцінний вклад тих, хто своєю творчістю сприяє соціальному і культурному розвитку, і заснувала Всесвітній день книги й авторського права.

Щороку бібліотека ДНЗ УЦПТО приєднується до святкування Всесвітнього дня книги та авторського права. Тут організовуються книжкові викладки, флешмоби, акції, вікторини, презентації, виставки-інсталяції, які присвячені даній тематиці. Сьогодні пропонуємо переглянути бібліотечний експрес «Відкриваючи книгу, ми відкриваємо світ…»

Щиро вітаємо всіх шанувальників книги, усіх тих, хто шанує й розвиває друковане слово, із Всесвітнім днем книги і авторського права! Бажаємо творчого натхнення, задоволення від читання, здоров'я та миру!


30 перегляд