Біль і тривоги Чорнобиля (до 35 – х роковин Чорнобильської катастрофи)

Оновлено: 23 квіт. 2021Ми – атомні заложники прогресу

Вже в нас нема ні лісу , ні небес.

Так і живеш од стресу і до стресу

Абетку смерті маємо – АЕС

Кричали «біс», пишались зробленим

Прогрес любили над усе.

Летить лелека над Чорнобилем

Нікому діток не несе

( Ліна Костенко).

22 - 26 квітня 2021 р. керівник гуртка «Я – українець» Соколівська О. А. разом із гуртківцями провела виховний захід «Дзвони Чорнобиля» до 35 –ї річниці Чорнобильської трагедії для учнів 21- ї, 24 – ї, 13 –ї груп.

Мета заходу: ознайомити учнів з економічними та соціальними наслідками аварії на ЧАЕС для України і світу; виховувати в учнів високі патріотичні почуття: самопожертву, відданість, мужність, пошану до людей, які рятували Україну від ядерної катастрофи, любов до рідної землі.

Чорнобиль… . Мертва зона…. Сьогодні такі слова гірким болем відлунюються у наших серцях. Страх проймає душу при згадці про мільйони загиблих людей, особливо молодих ліквідаторів Чорнобильської катастрофи.

Тривогою та болем наповнені звуки Чорнобиля. Болем за нашу землю, яку зрошують смертоносні кислотні дощі, за отруєні хімічними відходами ріки, за небо з озоновими дірами, за вирубані ліси. Тривогою – за майбутнє життя. Та найгіршими нотами звучать голоси Чорнобиля, катастрофи, яка ніколи не зітреться з людської історії, не згасне у віках, як невигойна рана на тілі України.

Під час виховного заходу присутні вшанували пам'ять загиблих ліквідаторів та всіх померлих хвилиною мовчання. Урятований світ – найкращий пам’ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі. Пам’ятаймо про них і робімо усе, щоб ніколи не падала на землю гірка зірка Полин …. Хоч минуло 35 років з того трагічного дня, наслідки Чорнобильської трагедії відчуваються і сьогодні.

Ми, нинішнє покоління, повинні робити все можливе, щоб зберегти своє життя і життя майбутніх поколінь: дбати про чистоту землі, насаджувати дерева, прикрашати землю квітами, травами, не забруднювати ріки, ставки та джерела, і ніколи не допустити такої страшної трагедії.


11 переглядів