Виставка-реквієм "Вогонь скорботи в серці на віки"


Згадайте нас – бо ми колись жили.

Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!

Ми в цій землі житами проросли,

Щоб голоду не знали люди вічно…

Н. Виноградська


Тільки пам’ятаючи трагічні сторінки історії, можна боротися за світле майбутнє. Жахливим злочином проти народу став штучний голод 1932 -1933 років, який за механізмом творення і страхітливими наслідками слід занести до книги трагічних дат в історії людства. Він живе у пам'яті очевидців, жагучим болем відгукується у їхніх серцях. Наша бібліотека не може стояти осторонь цієї болючої теми.

До уваги читачів представлено виставку-реквієм "Вогонь скорботи в серці на віки", яка допоможе краще пізнати ті трагічні події в житті українського народу. На виставці представлені документи та статті з періодики, що віддзеркалюють причини, механізм і наслідки організації штучного голоду в Україні, книги пам’яті, художньо-документальні видання відомих українських письменників: Василя Барки “Жовтий князь”, Уласа Самчука “Марія”, Луки Дем’яна «Голодний похід», «Легенди про голод» та «Молитву за убієнних голодом» Катерини Мотрич.

Виставка ще раз закликає кожного згадати ті трагічні для України 1932-1933 роки та помолитися за кожну безневинно загублену душу.4 перегляди