top of page

Волонтерство – це благородна та потрібна справа!

Оновлено: 9 жовт. 2023 р.

Волонтерство – це благородна та потрібна справа, яка не тільки приносить користь тим, кому волонтери допомагають, а й самим волонтерам, бо сприяє духовному розвитку людини, розширює коло спілкування та дає вагомі результати, не дозволяє опускати руки та впадати у розпач в наш нелегкий час страшних випробувань для України.

Волонтерський рух в Україні отримав потужний поштовх у 2014 році, коли розпочалась Революція Гідності та війна на сході України. Наш заклад ДНЗ «Ужгородський центр ПТО» ще у тепер вже далекому 2014 році розпочав виготовлення у зварювальній майстерні грубок-буржуйок для захисників. З початком повномасштабної війської агресії рф волонтерський рух став символом незламності нашого духу, віри в Перемогу та проявом зрілості громадянського суспільства. Можна з упевненістю констатувати, що волонтери значною мірою сприяють перемозі України та збереженню її державності.

Саме волонтери є ініціаторами надання різноманітної допомоги захисникам України. Наш заклад також активізував участь у волонтерській діяльності. Зокрема, здобувачі освіти та майстри виробничого навчання виготовляли протитанкові їжаки для бійців. Цю просту перешкоду для зупинки танків роблять у вигляді шестикінцевих металевих конструкцій. Одні з ключових переваг їжака — мобільність, простота виробництва. Крім того, їх можна розставити багато. Для ефективності приблизно на 1 км можна встановити 1200 штук.

Головна функція — не лише зупинити, а й пошкодити танк. При спробі відштовхнути перешкоду він повинен перевернутися, потрапити під днище машини, вивівши її з ладу. Їжак може пошкодити броню на дні танка, зламати трансмісію.

Продовжили також і виготовлення буржуйок, які були дуже потрібні нашим захисникам у холодну пору року, бо ці прості пристрої можуть і обігріти, і закип’ятити воду, і бути використаними для сушіння одягу. А при такій величезній протяжності лінії фронту вони дуже часто залишаються єдиними засобами, які можна легко транспортувати та встановлювати у різних місцях. Також актуальним виробом стала тринога, яка також в польових умовах використовується для приготування їжі. До її виготовлення залучились зварники-гуртківці, які виготовляли триноги для фронту під час занять гуртка.

До нашого закладу освіти часто приходять гості військовослужбовці, прикордонники, ветерани і кожного разу ми намагаємося подарувати їм якийсь корисний виріб, виготовлений у наших майстернях.

Але волонтерська діяльність не обмежується лише виготовленням металевих виробів. Наші майстри відремонтували у майстернях велику кількість автомобілів, які вирушали до зони бойових дій.

Здобувач освіти В.Шевченко, який навчається у випускній групі № 30 та вже є повнолітнім, разом з іншими молодими людьми організували мобільну волонтерську команду, яка допомагає ЗСУ, возить на фронт автомобілі, засоби зв’язку, ліки, одяг, продукти харчування.

Також восени було організовано збір макулатури, до якого залучився увесь колектив закладу, кошти було передано на потреби ЗСУ.

Не залишились ми осторонь і під час проведення благодійної акції «Паска для воїна». Крім участі у загальних обласних заходах, ще передали паски воїнам ЗСУ, які на той час знаходились на реабілітації.


12 переглядів

Останні пости

Дивитися всі
Якір 1
bottom of page