Всесвітній день донора

Оновлено: 16 черв. 2021


14.06.2021 в ДНЗ УЦПТО викладачем закладу Пилипюк О.В. було проведено виховну годину:"Донор.Це - добре,чи погано?"

Під час проведення виховного заходу було розібрано два важливих питання:

  1. Для чого потрібно здавати кров?

  2. Хто може бути донором?

5 важливих причин стати донором

1. Донорство сприяє постійному самооновленню і омолодженню організму за рахунок виведення надлишку крові та її компонентів. Тобто людина здала кров, і організму над ходить сигнал: пора оновлюватися. Таке регулярнее оновлення є потужною профілактикою серцево-судинних захворювань, імунної системи, порушень травлення, роботи печінки і підшлункової залози.

2. Донорство підсилює стійкість до крововтрати при аваріях, нещасних випадках, опіках, важких операціях. Відбувається неспецифічна реакція організму на втрату частини самого себе — організм тренується на випадок можливої​​ крововтрати.

3. Це ефективний засіб профілактики серцево-судинної системи. Фінські вчені провели спостереження над донорами – чоловіками і прийшли до висновку , що вони в десятки разів менше схильні до інфаркту міокарда; американські вчені встановили, що донори – чоловіки на 30% рідше страждають серцевими нападами.

4. Донорство сприяє виведенню зайвого баласту з організму: надлишку крові та її елементів. Незважаючи на те, що ми багато чуємо про те, що в сучасному світі людина перевантажена стресами, але їх рівень з віками не змінився. Наприклад , психологічне навантаження, яку відчував мисливець на мамонтів, не менше, ніж відчуває сьогодні банківський працівник. А ось крововтрата — це одна з функцій нашого організму. А так як організм сучасної людини перевантажений різними корисними речовинами, то повнокров'я — цілком поширене нині явище. Наприклад, підвищений вміст заліза в організмі шкідливий, так як оксидант , речовина, що легко окислюється , яка в свою чергу окисляє навколишні молекули.

5. У донора є можливість постійно контролювати стан свого здоров'я за рахунок регулярних медичних обстежень і безкоштовних аналізів на самі різні інфекції.
2 перегляди