Відкритий виховний захід до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.


22 червня 2021 року класний керівник Шуба Оксана Юріївна провела в групі № 23 відкритий виховний захід до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.

Викладач розповіла своїм вихованцям про те, що цей День пам’яті відзначається щорічно згідно з 2000 року. На найвищому державному рівні визнано, що український народ вартий того, щоб мати у своєму календарі День скорботи.

Саме 22 червня 1941 року о четвертій годині ранку мирне небо нашої Батьківщини пронизав стрімкий звук німецьких авіабомбардувальників – так розпочалася Велика Вітчизняна. У той перший день війни ніхто з пересічних українців не міг уявити собі майбутні чотири роки неперервних страждань. За кілька місяців бойових дій територія нашої держави була повністю завойована, мільйони людей опинилися в окупації.

Для України Друга світова війна – національна трагедія, яка не обмежувалася лише бойовими діями та окупацією її сучасної території, а й включала участь українців у бойових діях на всіх воєнних театрах. За даними українських істориків, прямі людські втрати України у Другій світовій війні становлять 8-10 млн. осіб, загальні демографічні – понад 13 млн., економічні – 285 млн. тогочасних рублів. За кілька місяців бойових дій територія України була повністю завойована, мільйони людей опинилися в окупації. Документальне підтвердження можна знайти в унікальному багатотомному історико - меморіальному виданні "Книга Пам'яті України", на сторінках якого увічнені імена мільйонів загиблих. У 250 томах за областями, за кожним населеним пунктом подані імена полеглих.

У зруйнованих війною селах, містах і містечках залишалися матері, дружини з малими дітьми, переважна більшість яких незабаром ставали вдовами, а діти – сиротами. Згодом на них чекали тяжкі випробування повоєнних років.

Таким є Український вимір Перемоги.Класний керівник завершила своє неформальне спілкування з вихованцями тим, що пам’ять про героїв є святим обов’язком кожного українця. Тому слід виховувати підростаюче покоління в дусі патріотизму та героїзму, прищеплювати шанобливе ставлення до героїчного подвигу ветеранів, учасників та свідків війни, так мало залишається часу, щоб висловити щирі слова подяки за перемогу. Тож не можна гаяти часу та слів подяки і завжди пам’ятати про тих, хто не повернувся з поля бою, захищаючи нашу землю.

Вічна пам'ять жертвам війни!


10 переглядів