До Дня ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС


14 грудня в Україні відзначають День ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Трагедія Чорнобиля спричинила значні економічні, медичні, екологічні, морально-політичні наслідки для України, Білорусії, Росії та багатьох країн Європи. Наслідки аварії могли б бути набагато страшнішими, якби не самовідданість людей, що першими прибули до місця вибуху. Вони, ризикуючи життям, кинулися до реактора, аби відвернути трагедію, рятували станцію і людей, не думаючи про себе, хоча добре усвідомлювали небезпеку.

З метою вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, у читальній залі бібліотеки ДНЗ УЦПТО організовано книжкову виставку «Зупиняючи ядерний смерч…». Книги і публікації , представлені на виставці, розповідають про перші хвилини й дні після вибуху енергоблоку, про мужність і силу духу героїв-ліквідаторів, кому волею долі судилося першими взятися за приборкання атомної стихії.

Тут також експонуються твори українських письменників, які передають тривожну атмосферу 1986 року. Документи найрізноманітнішого спрямування розкривають соціологічні, політичні, морально-етичні аспекти цієї трагедії та її наслідків.
7 перегляд