Завершено перший етап семінарів-тренінгів на тему: «Професійна освіта шлях до успіху»

Життя постійно ставить нас перед вибором. Обираємо товаришів, друзів, коханих... І в основі вибору у кожного з нас свої критерії, своє уявлення про добро і зло, честь і безчестя, правду і кривду. Вибір існує щоденно, щохвилинно. Різний за своєю серйозністю, проте неоднаковий за своїми наслідками. Зробити крок чи не робити? Промовчати чи відповісти? Стерпіти чи не стерпіти? Подолати чи відступити? Так чи ні? Куди піти вчитися? Як жити? Що робити?

Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Адже займатися тим, що вас цікавить, приносить радість, – одна з умов відчуття життєвої повноцінності.

Багато хто з вас все ще не знають відповіді на питання: ким бути? Як реалізувати себе в житті? Як прийняти, нарешті, остаточне рішення з найважливішого питання життя – питання вибору професії?

З метою визначення професійної спрямованості учнів, усвідомлення ними своїх професійних намірів, розширення знань про світ професій та ознайомлення з професіями, зокрема – професіями Ужгородського центру професійно-технічної освіти, педагогічними працівниками ДНЗ «УЦПТО»

разом з представниками Ужгородського міського центру зайнятості було проведено семінар-тренінг з учнями загальноосвітньої школи №7, №15, №16 м. Ужгорода на тему: «Професійна освіта шлях до успіху».

Залучаючи до участі в різноманітних вправах, тренери спонукали учнів замислитися над тими факторами, від яких залежатиме успіх їхньої майбутньої професійної діяльності, а саме: особистих інтересів та здібностей, актуальності обраної професії на ринку праці, потреб людей та суспільства, якому потрібні фахівці різних професій, у тому числі – робітничих. Учні зрозуміли, що обирати фахову діяльність слід виважено, враховуючи всі «за» і «проти».

У сучасному світі налічується понад п’ятдесят тисяч професій. Вибір професії – справа непроста. Адже професія визначає долю людини. Ще чотириста років тому англійський філософ Френсіс Бекон зауважив, що щасливими стають ті люди, чия природа й заняття знаходяться в згоді.

31 перегляд