Книжково-ілюстративна виставка «Заповіт» – твір, що єднає теперішнє, минуле й майбутнє».


Цей коротенький вірш

довший за

найдовше життя.

Він - вічний!

А. Козачковський


25 грудня відзначається 175-а річниця від дня написання "Заповіту" – одного зі знакових творів у літературній спадщині Т. Г. Шевченка і загалом в українській літературі. Спливло чимало часу, але й тепер "Заповіт" сприймається як своєрідний суспільно-політичний маніфест, звернений до розуму і серця українців.

Цей твір по праву вважається одним з національних гімнів України, що об’єднував і об’єднує усіх поневолених світу національним болем, обов’язком щодо власного народу, закликом до його визволення і твердою вірою у краще майбутнє.

Слід, залишений «Заповітом» Шевченка у духовному житті нашого народу, не має аналогій. «Заповіт» перекладено майже всіма мовами світу. Виникло навіть прислів’я: «Шевченків «Заповіт» облетів увесь світ». Знаменно, що на слова й мотив «Заповіту» написано понад півсотні музичних творів. Отже, «Заповіт», його ідеї, образи, почуття хвилювали й хвилюють митців не однієї доби.

З нагоди цієї події, в читальній залі бібліотеки ДНЗ УЦПТО оформлено книжково-ілюстративну виставку «Заповіт» – твір, що єднає теперішнє, минуле й майбутнє». Користувачі бібліотеки мають можливість ознайомитись із історією написання твору та інформацією про музей «Заповіту» Тараса Григоровича Шевченка в місті Переяслав-Хмельницький (заснований у 2008 році), а також переглянути переклад «Заповіту» мовами народів зарубіжних країн, газетні та журнальні статті на дану тематику.

1 перегляд