Міжнародний день пам'яті жертв злочину геноциду.


…Відродження можливе лише тоді,

коли народ не втратив свою пам’ять Л. Коваленко-Маняк

9 грудня відзначається Міжнародний день пам'яті жертв злочину геноциду, вшанування їхньої людської гідності і попередження цього злочину. Дата була обрана в зв’язку з тим, що в цей день в 1948 році була прийнята Конвенція про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.

XX століття стало великою могилою для мільйонів українців. Так звана велика жовтнева революція 1917 року принесла в Україну голод 1920-1921 років, розкуркулення та виселення в Сибір кращих українських хліборобів, голодомор 1933 року, політичні репресії тридцятих років, мільйони загиблих у Другій Світовій війні, голод 1947 року… Це далеко не повний перелік тих жорстоких випробувань, які довелось пережити в минулому столітті українському народові. Ознаки геноциду мають дії урядів різних країн стосовно кримських татар, українських німців, українських поляків, українських циган, українських греків, українських болгар. Але наймасовішим було вбивство голодом етнічних українців СРСР у 1932–1933 роках. Голодомор поволі визнається іншими націями саме геноцидом.


З метою вшанування пам’яті жертв злочину геноциду, вшанування їхньої гідності та попередження цьому злочину, працівники бібліотеки ДНЗ УЦПТО провели бібліотечний урок-пам’ять “Свічка плакала в скорбрті…». Під час заходу здобувачі освіти ознайомились із історичними фактами про геноцид людства за останні 100 років, переглянули документальний фільм «Голодомор – геноцид українського народу» та обговорили основні причини і наслідки радянської політики в 30-х роках ХХ століття.

Учасники заходу зробили висновок, що памʼять про ті події повинна зберігатися і дотепер, задля неповторення таких страшних сторінок української історії в майбутньому та вшанували жертв злочину геноциду хвилиною мовчання.13 переглядів