Новорічні та Різдвяні свята у ДНЗ УЦПТОНоворічні та Різдвяні свята у ДНЗ “УЦПТО»

Свято Миколая відкриває низку різдвяних та новорічних урочистостей. Саме цього дня у містах України запалюють новорічну ялинку.

Напередодні свята 17.12 2020 року керівник гуртка «Я – українець»

Соколівська О. А. разом із гуртківцями провели День Святого Миколая, який є невід’ємною частиною української культури та історії, знати яку не лише важливо, а й цікаво. Доволі багато людей не знають, ким був Миколай і чому в цей день шануються прояви турботи про нужденних. У пам'ять про милосердя Святого гуртківці вирішили розповісти про це детальніше: за життя Миколай Чудотворець встиг зробити чимало добрих справ. Він визволяв полонених, рятував невинних від смертної кари, неодноразово допомагав бідним на суші та в морі.

Завдяки цьому навколо Миколая Чудотворця з’явилася велика кількість легенд та притч, про які гуртківці розповідали під час свята. Ось чому виникла традиція, за однією із притч, класти подарунки під подушку та вішати шкарпетки на камін. Сьогодні ця традиція відроджується по всій Україні, особливо дітлахи нетерпляче чекають подарунків від Святого Миколая. Свято завершилось привітанням Миколая та піснею про Миколая « Хто, хто Миколая любить …» у виконанні учнів 21 – ї групи.

Весело і гучно провели гуртківці Старий Новий рік 2020 та зустріли Новий рік! Оскільки Новий рік – це свято міжнародне, його з нетерпінням і радістю на чудо чекають всі, і дорослі і малі, учні подивились відео фільм та дізнались, як святкують Новий рік не тільки в Україні, але й в інших країнах світу. У кожного народу є свої новорічні ритуали та звички, які можуть бути смішними і незрозумілими для інших,але все ж таки вони цікаві.

На Новорічне свято завітав Дід Мороз та привітав учнів з новорічними святами та різдвяною колядкою «Сію., сію, посіваю. Вашу хату не минаю …». За участь у конкурсах та вікторинах Дід Мороз пригощав учнів солодощами.

На завершення свята учні 21 – ї групи заспівали пісню «Це Новий рік! У кожну хату снігом щастя намете …».

30.12. гуртківці після перегляду відео фільму «Традиції святкування Різдва» за круглим столом обговорили: як святкується Різдво в Україні – Свята вечеря, колядки, застілля у колі всієї родини, приготування Куті та 12 – и пісних страв. Господар першим сідає за стіл, запалює різдвяну свічку і благословляє вечерю, після чого куштує кутю та дозволяє її родині.
У Святвечір до хати приноситься дідух – житній, пшеничний або вівсяний сніп. Він символізує урожай, добробут,дух предків і є оберегом роду.
Вранці 7 січня українці вітаються фразою «Христос народився», а у відповідь гукали «Славімо його». У перший день Різдва закінчується піст, тому українці сідають вже по справжньому за святковий стіл та колядували .Вважається, що чим більше колядників відвідає оселю, тим щедрішим буде для родини рік. А далі почалося справжнє колядування. Учні заздалегідь вивчили Різдвяні колядки «Добрий вечір тобі, пене господарю!», «Нова радість стала …», «Небо і земля …» та інші.10 переглядів