Нові можливості розвитку професійно-технічної освіти на Закарпатті28 липня відбулася зустріч голови Федерації роботодавців Закарпаття Володимира Панова з директором Державного навчального закладу "Ужгородський центр професійно-технічної освіти" Сергієм Тимко.


У ході зустрічі обговорили можливості розвитку профтехнічної освіти у регіоні, зокрема, перспективи створенння Центру професійної досконалості на базі Ужгородського центру професійно-технічної освіти у межах Концепції розвитку професійної освіти України та масштабного спільного проєкту Європейського Інвестиційного Банку й Міністерства освіти і науки України.

В обгоренні нових можливостей розвитку професійно-технічної освіти на Закарпатті взяли участь: Ольга Богачова, заступник директора з навчальної роботи Ужгородського центру професійно-технічної освіти, Крістіна Потапова – методист Ужгородського центру професійно-технічної освіти, Марина Паращинець – член правління Федерації роботодавців Закарпаття.

Представники Ужгородського центру професійно-технічної освіти ознайомили з перевагами та перспективами реалізації майбутнього центру.

Директор Державного навчального закладу "Ужгородський центр професійно-технічної освіти" Сергій Тимко зазначив: «Центр професійної досконалості – це багатопрофільний та багатофункціональний заклад освіти, який матиме потужний матеріально-технічний і навчально-методичний потенціал. Це дозволятиме надавати високоякісну професійну освіту для всіх вікових груп. Планується забезпечити його найсучаснішим обладнанням та устаткуванням, створити комфортні умови для здобувачів професійної освіти».

Проектом передбачається отримання найкращих результатів від його втілення: забезпечення якісної професійно-технічної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, формування широкого спектру нових якісних освітніх послуг, в т.ч. з урахуванням вимог до інклюзивного навчання, навчання та здобуття професійної освіти для всіх вікових груп населення, забезпечення набуття фахової передвищої освіти та ін.

Голова Федерації роботодавців Закарпаття Володимир Панов висловив сподівання, що створення Центру професійної досконалості значною мірою допоможе вирішувати одну з нагальних проблем закарпатського бізнесу – нестачі у регіоні кваліфікованих кадрів професійно-технічного напрямку, зазначивши: «Сьогодні дуже важливо піднімати питання саме якісних змін у системі професійно-технічної освіти, для того аби не наздоганяти сучасні світові тенденції розвитку та затребуваності відповідних кадрів, а працювати на випередження, готуючи навчальні програми для опанування високотехнологічними професіями, які будуть актуальними на ринку праці».

У ході зустрічі сторони домовилися про співпрацю у напрямку формування нової освітньої якісної платформи на базі Ужгородського центру професійно-технічної освіти з урахуванням потреб роботодавців, що створить передумови для частокового вирішення кадрової проблеми регіону.

На завершення зустрічі учасники обговорили важливість симбіозу освіти та бізнесу, який зможе надати нового іміджу сучасній професійній освіті в очах майбутніх здобувачів професійної освіти, а відповідно й сприятиме збереженню трудового потенціалу всередині країни.

Більше читайте на сайті: http://www.businessz.com.ua/news/events/11084.

6 перегляд