Патріотичні читання: «Забуттю не підлягає».


Ми люди миру зранені війною.

Заповідаєм покликом святим.

Шануймо тих, хто не вернувся з бою!

Уклін доземний воїнам живим.


8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.

Напередодні Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги в бібліотеці ДНЗ УЦПТО проведено патріотичні читання під назвою «Забуттю не підлягає».

У програмі заходу здобувачі освіти групи № 13 ознайомились із літературою, яка представлена на книжковій виставці-спогад «В книжковій пам’яті миттєвості війни…» та тематичній полиці «Воїни АТО – наша гордість і сила». Особливу увагу викликала книга «Пам'ять про подвиг», яка створювалася упродовж 2015-2017 років із ініціативи регіональної ради лідерів учнівського самоврядування закладів ПТО Закарпатської області. Дане видання є своєрідною Книгою пам’яті, до якої ввійшли учнівські розповіді про 74 полеглих воїнів, близько третини з яких, у той чи інший час здобували робітничі професії у закладах ПТО області та України. Також присутні декламували поезію, що присвячена подіям воєнних днів 1939-1945рр. та теперішнім подіям на Сході України.

Під кінець заходу, здобувачі освіти переглянули відеоролик «Пам’ятаємо! Перемагаємо!» та документальний фільм із серії«Vоїн – це я» « Останній бій Івана Зубкова».

Наш святий обов’язок – донести до нащадків історичну правду про війну та її героїв, їх подвиги, радощі перемог та біль втрати бойових друзів, зробити все для того, щоби ніколи не перервався зв’язок поколінь.3 перегляди