top of page

Повага - ниточка, що з’єднує покоління!


Повага до людини – це почуття шани, прихильне, шанобливе ставлення до неї, визнання її унікальності, особистих чеснот, досвіду і заслуг. Це тепле прийняття іншої людини, усвідомлення її цінностей і важливості.

Повага є запорукою доброзичливих стосунків між людьми. Без поваги неможливо створити щасливу родину. Потрібно шанобливо ставитися до людей особливо до старших, найближчих та найдорожчих – батьків, родичів, учителів тощо.

Виявити свою повагу можна по різному, щирим привітанням, усмішкою, добрим уважним ставленням до інших. Саме повага часто допомагає стриматися і не наговорити один одному образливих слів, які можуть зруйнувати відносини.

Хоча часом поважати деяких буває непросто, пам’ятайте, що це набагато краще і вигідніше ніж наживати собі ворогів.

Іноді ми не хочемо поважати тих, хто не поважає нас. Часом це поширюється навіть на рідних і близьких, якщо нам здається, що вони виявляють нам недостатню повагу. Однак, поважати інших потрібно, навіть якщо вам не хочеться. І ось чому.

Без поваги немає стабільного суспільства. Одна з найсильніших рис громадянського суспільства – це повага до кожної людини, адже кожна людини заслуговує на повагу.

Повага примножується. Коли ми виявляємо повагу до інших людей вона примножується. Виявляючи повагу людині, ви надаєте їй цінність навіть якщо вона не заслуговує на те це змушує її змінитися у кращу сторону, а ще поважати вас.

Повага – основа всіх міцних відносин. Довготривалі стосунки неможливі без взаємної поваги, це стосується не тільки сімейних відносин, а також і дружби. Нікому не хочеться відчувати приниження, презирство, байдужість.

Повага породжує довіру. Вона наводить мости і породжує довіру між людьми. Виявляючи повагу до оточуючих, ви показуєте їм, що вони мають цінність. Це привертає увагу до вас, дозволяючи вибудувати нові зв’язки.

Повага – ознака сильного характеру. Якщо ви ставитеся до людей з повагою (не чекаючи, поки вони її чимось заслужать), то це створює у них позитивне уявлення про вас самих. Вони бачать вас з найбільш привабливого боку. Простіше кажучи, поставтеся до людини з повагою — і вона почне поважати вас у відповідь.

Є ще таке поняття, як самоповага - почуття власної гідності.

Самоповага – це дуже важлива складова життя будь-якої щасливої людини. В наш час низька самооцінка — це велика проблема. Адже це виступає чинником, який заважає людині рости і розвиватися, а іноді навіть здатний сильно нашкодити. Вчитися поважати себе потрібно обов'язково.

Але найважливіше, на чому слід зупинитися – це на повазі до старшого покоління.


Повага – це справді ниточка, що з’єднує покоління.

Чомусь молодим людям здається, що вони будуть молодими завжди, а старі такими народилися. Рано чи пізно кожна людини старіє, молода дівчина стає жінкою, дружиною та врешті-решт стає бабусею, а молодий парубок перетворюється на чоловіка, батька, а далі стає дідом.

І в цьому перетворенні якраз і закладений весь сенс слова повага, яка є ниточкою, що з’єднує покоління.

В історії багатьох народів шанобливе ставлення до батьків та літніх людей є основою побудови взаємин у суспільстві. Старших людей шанували і поважали. До них йшли за допомогою і порадою, як до тих, хто береже знання, які передаються з покоління в покоління. Повага до старших, до батьків уважалась у народі рисою, притаманною кожній порядній і вихованій людині.

Повага до людей старшого віку є основоположним принципом цивілізованого суспільства. Воно прищеплюється всім з народження: батьками в сім’ї, вихователями в дитячому саду, вчителями в школі, і залишається з людиною на все життя.

У сім’ї слід поважати і шанувати матір і батька, адже вони вкладають багато сил і уваги в виховання своїх дітей. Повага до батьків виражається в турботі і ввічливому спілкуванні з ними. Ця заповідь прописана в Біблії і повинна передаватися в родині з покоління в покоління.

Поважайте людей похилого віку за їх мудрість, поступіться місцем в транспорті, піднесіть до під’їзду важкі сумки, зателефонуйте бабусі чи дідусеві. Щира турбота і повага привнесе в життя старого радість і тепло.

Шанувати і поважати старших людей дуже важливо, бо вони мудрі, життям биті, завжди розуму навчать.


Викладач М.В. Чижмар

5 переглядів

Останні пости

Дивитися всі
Якір 1
bottom of page