Як розпізнати фейк: розпізнавати неправдиву інформацію – навичка, яку можна опанувати


Підвищуючи власну медіаграмотність,

людина отримує чіткіше уявлення

про межу між реальним світом і світом,

що створили для неї мас-медіа.

Дж. Поттер


Особливістю сучасного світу є стрімке збільшення потоків інформації, вдосконалення інформаційних технологій і комп’ютерної техніки. Сучасна людина не може стояти осторонь цих інформаційних процесів. Саме тому особливе місце в нашому суспільстві посідає медіаграмотність, що дає можливість критично мислити, аналізувати та оцінювати інформацію у всіх її проявах.

Бібліотека в даному випадку виступає активним учасником виховання свідомого, критично мислячого, медійно грамотного здобувача освіти і ставить перед собою наступні завдання – допомогти читачам виробити адекватні орієнтири щодо медіа як частини життєвого світу, розібратися в особливостях медіареальності, опанувати її, щоб збільшити ресурсні можливості та зменшити ризики негативних впливів.


Як розпізнати фейк?

Розпізнавати неправдиву інформацію – навичка, яку можна опанувати за допомогою ресурсів з медіаграмотності. Для початку в нагоді стане інструкція Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ (IFLA). Це вісім стислих, але корисних порад, як розпізнати фейкові новини.Добірка матеріалів про медіаграмотність

Як розпізнати фейкові новини – інфографіка Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ (IFLA), що допоможе виявити неправдиву інформацію.

Stopfake.org – сайт для перевірки фактів, головна мета якого – перевірка істинності, інформації, посилення медіаграмотності аудиторії і боротьба за чітке розмежування між журналістикою фактів і пропагандою.

Арт-проект ARTEFACT закликає всіх дізнатися, як захистити себе та свій інформаційний простір від засилля фейків. https://artefact.live/?p=732
54 перегляди