11 квітня – міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів


ГОРТАЄ ПАМ’ЯТЬ СКОРБОТНІ СТОРІНКИ

11 квітня – міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів

09 квітня на освітній платформі Zoom в онлайн-режимі у групі №24 було проведено виховну годину на тему «ГОРТАЄ ПАМ’ЯТЬ СКОРБОТНІ СТОРІНКИ (до 11 квітня – міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів)».

Під час розмови класний керівник Кобаль Ірина Іванівна розповіла учням історію виникнення концтаборів, зокрема, у період другої світової війни – із 50 таборів масового ув’язнення (зокрема Дахау, Оранієнбург, Естервеген і Заксенбург) у 1933 році до 14033 концтаборів наприкінці війни.

Були висвітлені питання призначення концтаборів, чисельність політичних в’язнів, військовополонених, євреїв, циган, жінок і дітей, умови їх перебування і знищення, історії втеч і покарань, маршів «смерті».

Учні із зацікавленням сприймали інформацію про події цих жорстоких і важких днів історії, із сумом відзначали ці трагічні сторінки діяльності фашистського уряду. Відомості про в’язнів фашистських концтаборів, їх незламний дух, а іноді, розпач і зневіра глибоко вразила учнів.

«Нацизм став і залишається єдиною системою, яка поставила знищення цілих народів на потік. Єдиною державою, яка будувала табори смерті, є нацистська Німеччина, розгромлена силами Антигітлерівської коаліції.

Будь-які спроби виправдати ці злочини є злочином перед пам’яттю про загиблих!»


1 перегляд