Книжкова виставка «Гірчить Чорнобиль крізь роки…»


Чорнобильський вітер по душах мете,

Чорнобильський пил на роки опадає.

Годинник життя безупинно іде.

…Лиш пам'ять усе пам’ятає.

Олена Матушек

26 квітня весь світ схиляє голову у пам'ять жертв аварії на Чорнобильській АЕС. Цю катастрофу називають «планетарною», або «трагедією століття».

Минуло багато років, а чорний день Чорнобильської трагедії продовжує хвилювати людей: і тих , кого він зачепив своїм недобрим крилом, і тих, хто пізніше народився далеко від покривдженої землі. Цей день не минув безслідно, він розплодив по світу багато трагедій; він буде завжди об’єднувати всіх одним спогадом, однією печаллю, однією надією.

З метою вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, у читальній залі бібліотеки ДНЗ УЦПТО організовано книжкову виставку «Гірчить Чорнобиль крізь роки…». Книги і публікації , представлені на виставці, розповідають про перші хвилини й дні після вибуху енергоблоку, про мужність і силу духу героїв-ліквідаторів, кому волею долі судилося першими взятися за приборкання атомної стихії. Тут також експонуються твори українських письменників, які передають тривожну атмосферу 1986 року. Документи найрізноманітнішого спрямування розкривають соціологічні, політичні, морально-етичні аспекти цієї трагедії та її наслідків.


38 переглядів