Вечорниці на Андрія


13 грудня класний керівник групи № 31 Соколівська Оксана Аркадіївна провела з учнями захід, витриманий у давніх українських традиціях, «Вечорниці на Андрія».

Особливу атмосферу цього свята створювали атрибути побуту із історичної минувшини України: і хата під солом'яною стріхою, і зоряне небо, і світлиця, прикрашена вишитими рушниками, оберегами, і фрагмент української печі із намальованими півнями. Біля печі застигли у передчутті роботи рогачі, лопатка та коцюба. А в підпічку – дрова.

Дівчата та хлопці вдягнені у святкове українське вбрання. Зустрічала їх господиня жартівливою піснею «Правда, люди, правда я, господиня гарная».

А найголовніша приваба святкового вечора – смачні страви української кухні. Це і вареники у мисках і макітрі, пиріжки, узвар, калита.

Учні перенеслися у часи глибокої давнини. Під час театралізованого дійства учні відтворили обряди та звичаї, що мають дохристиянський характер: дівчата вгадували свою майбутню долю на тарілках, а хлопці, танцюючи, здійснювали ритуальне кусання калити.

Співи, танці, небилиці, інсценівки розвеселили усіх присутніх.

Завершились вечорниці на Андрія традиційною вечерею. Господиня і дівчата пригощали хлопців та гостей варениками та пиріжками із картоплею та капустою.


32 перегляд