Виховна година: «Як уникнути насилля? Що я ціную в житті найбільше?»


02.04.2019 р. класний керівник групи С1 Тегза М.В. провів виховну годину з учнями на тему: «Як уникнути насилля? Що я ціную в житті найбільше?». Михайло Васильович розповів учням що таке насилля і які є види насилля. Учні дізналися, що насилля – це будь-які умисні дії однієї людини по відношенню до іншої, якщо ці дії порушують права й свободи людини, наносять їй фізичну, моральну чи психічну шкоду.

Насилля може проявлятися в різних видах: фізичне (штовхання, побиття, жбурляння різними предметами, спроба вбивства); психологічне (стеження, погрози, залякування, шантаж, приниження, ігнорування); сексуальне(сексуальні домагання, образи, зґвалтування); економічне (фінансовий контроль, обмеження, заборона працювати і вчитися, свідоме руйнування та пошкодження майна); сімейне (умисний фізичний, сексуальний, психологічний чи економічний вплив, примус з боку одного члена сім’ї у відношенні до іншого з метою контролю, залякування).

Класний керівник наголосив учням, що вони повинні і завжди мають право захистити себе: «Ти маєш право перебувати в безпеці! Ти маєш право на захист!». Учні повинні пам’ятати, що завжди є люди, які готові допомогти. Це можуть бути друзі, батьки, класний керівник, психолог.

Учні також дуже активно ділилися своїми думками про те, що є для них найціннішим в житті.


41 перегляд