«Незаслужено забута постать» – тематична полиця про життя та діяльність Андрія Лівицького


Наша земля дала багато династій, представники яких уславили Україну. Серед них сім’я Лівицьких. 08.04.2019р. минає 140 років від дня народження Лівицького Андрія Миколайовича (1879-1954), видатного громадсько-політичного і державного діяча. Він народився на х. Красний Кут на Полтавщині, належав до старовинного козацького роду, освіту отримав у Київському ун-ті, переслідувався царизмом. У період української державності 1917-1921рр. був членом Центральної Ради, урядником. З 1921р. перебував в еміграції, очолював Уряд в екзилі, а після загину С.Петлюри – Директорію УНР. В 1948р. ініціював створення Української Національної Ради для консолідації всіх політичних сил в еміграції.

Його син Микола гідно продовжив справу батька. Дочка – Наталія Лівицька-Холодна – відома українська поетеса. Дружина Андрія Миколайовича Марія Лівицька була не лише дружиною, матір’ю і господинею, вона була щирою товаришкою свого чоловіка. М. Лівицька написала мемуари «На грані двох епох», які сьогодні є найважливішим біографічним джерелом про її чоловіка. Постать А.М. Лівицького й досі лишається незаслужено забутою. А між тим він посідає чільне місце у визвольній боротьбі нашого народу за свою незалежність.

В бібліотеці ДНЗ УЦПТО оформлено тематичну полицю «Незаслужено забута постать». Тут розміщено матеріали про життя та діяльність Андрія Лівицького.


6 переглядів