Книжкова виставка «Слов’янська писемність – безцінне надбання людства»


Ось воно – століть велике диво,

Пошуки, мандрівки, відкриття...

Прочитай, як зоряно й правдиво

Книги ці змальовують життя.

В Україні, згідно з Указом Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096, День слов’янської писемності і культури відзначається щорічно 24 травня в день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила й Мефодія, слов'янських просвітителів та проповідників християнства. День слов’янської писемності і культури, окрім України, святкують у Росії, Білорусі, Болгарії, Сербії, Словаччині, Македонії, Чорногорії, Чехії.

Бібліотека ДНЗ УЦПТО надає можливість користувачам переглянути наявні видання стосовно слов’янської писемності і культури. Вони експонуються у читальному залі на вистаці «Слов’янська писемність – безцінне надбання людства». Представлена література скомпонована в таких розділах:

  1. «Джерела духовної спадщини»

  2. «Творці слов’янської азбуки»

Сподіваємось, бібліотечні книги та публікації з періодичних видань, представлені на цій виставці, будуть цікавими й корисними для відвідувачів, адже вони знайомлять з історією виникнення письма, з’ясовують витоки нашої мови, її місце серед інших слов’янських мов; викривають історичні аспекти внеску братів Кирила та Мефодія в історію освіти, культури слов’янських народів та розвитку писемності; виховують повагу до історичного минулого, почуття поваги до слов’янських учителів, спонукають до вивчення мов і культур.


46 переглядів